31. 3. 2021 - Online setkání sedmáků 

Ve středu 31. 3. jsme se předvelikonočně setkali online. Každý si připravil svou oblíbenou „velikonoční snídani“, kterou okomentoval a následně snědl. :) A že to byly snídaně opravdu lákavé, tak na to se můžete podívat ve fotogalerii.

Během snídaně jsme si povídali o tom, jak slavíme Velikonoce my a o velikonočních zvycích v různých zemích Evropy – co znamenají barvy mašlí na Slovensku, proč pálí vánoční stromky v Německu na Velikonoce, jak se hraje velikonoční hra v rozbíjení skořápek v Rakousku, povídali jsme si o dánské velikonoční tradici – psaní škádlivých dopisů s vloženou sněženkou, a létajících čarodějnicích na Velikonoce ve Švédsku. Líbilo se nám hledání velikonočních vajíček na zahradě – to se líbilo hlavně holkám, protože by také něco na Velikonoce dostaly.

Holky proti klukům soutěžily ve Velikonočním kvízu Riskuj a kluky úspěšně porazily! :)

Kluci nám pak společně zarecitovali velikonoční básničku a slíbili, že si holky najdou, jakmile budou moci zase koledovat. :)

Nakonec jsme společně online zdobili velikonoční vajíčka, která zdobili i kluci a prohlásili, že zdobení vajíček je opravdu náročná činnost. Naše ozdobená vajíčka můžete vidět na „vajíčkovnících“ u naší školy.

Třída 7. A

2021 03 31 setkani sedmaku 

Další fotografie z velikonočního setkání třídy 7. A (Rajce.net)