• Spolek je dobrovolnou organizací a je právnickou osobou.
  • Spolek je zapsaným spolkem, podřízeným úpravě spolků dle zákona č.89/2012 Sb. Občanský zákoník v platném znění.
  • Fungování a činnost Spolku upravují STANOVY, jejichž poslední verze byla odsouhlasena na Členské schůzi 31. října 2018.
  • Spolek má vlastní bankovní účet a spravuje fond příspěvků.
  • Členství a činnost ve spolku je dobrovolná.

Členská schůze 2019

• Členská schůze pro školní rok 2019/2020 se uskuteční 2. října 2019 v 16:00 hod.
  • Členská schůze schválí výsledek hospodaření Spolku.
  • Členská schůze zvolí Kontrolní komisi Spolku (viz kontakty).
  • Výbor zvolí vedení Spolku (předsedu, místopředsedu, pokladníka) viz kontakty.
  • Výbor rozhodne o výši a splatnosti členského příspěvku Spolku.
  • Předseda Spolku bude informovat o činnosti Spolku v minulém školním roce.
  • Pokladník bude informovat o hospodaření Spolku v minulém školním roce.
  • Plány Spolku na další školní rok.

Členské příspěvky 2018/2019:

• Výše příspěvku byla odsouhlasena na Členské schůzi 31. října 2018 a činí 200,- Kč na rodinu.
  • Pokud do školy chodí více dětí z jedné rodiny, je možné zaplatit příspěvek i na další dítě v libovolné výši.
  • Příspěvek je splatný do 30. 11. 2018.
  • Zaplacením členského příspěvku se na školní rok 2018/2019 stáváte členy Spolku.
  • Vybrané peníze budou použity v souladu se Stanovami ve prospěch dětí členů Spolku - žáků ZŠ Proseč (např. kulturní a sportovní akce školy, doprava na akce, odměny žákům ad.).

Činnost spolku:

• spolupráce při organizaci školních akcí, příp. při výuce,
  • organizační, příp. materiální podpora školních zájmových aktivit dětí,
  • přispívání škole dobrovolnou pomocí - materiální, finanční, věcnou,
  • pořádání menších akcí společenského, kulturního, sportovního nebo sociálního rázu,
  • informování vedení školy o rodičovských námětech a připomínkách,
  • příp. vlastní projekty.