9. 10. 2020 - Technohrátky u nás ve škole

V pátek 9. 10. 2020 během dopoledního vyučování Koumáci a všichni žáci 2., 3., 4. tříd strávili hravé vyučování pod rukama zkušených pedagogů z Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. 

Děti se seznámily formou chemických bezpečných i „nebezpečných“ pokusů s různými chemickými prvky a termíny. Děti například zjišťovaly, co je to nasycený roztok, co je to jód, jaký plyn dýcháme, co je na kyslíku zajímavé. Vyzkoušely pokusy na vlastní pěst – „filmová krev“ jim opravdu tekla z rukou, ale dopadlo to dobře, rodiče doma nic nepoznají, také několikrát vyletěl Džin z láhve ve formě vodní páry, voda měnila barvu každou minutu a s barvami si děti dále hrály při pokusu Papírová chromatografie (nejstarší chromatografická technika užívaná v klinické chemii), také vám prozradí, jak z normálního vejce udělat vejce stříbrné.

Děti se dozvěděly, co jsou to pH indikátory, prováděly důkaz přírodních barviček a už umí psát nejen perem, ale i tajným písmem! Tajný vzkaz si žáci odnesli domů. A tím jsme se i pro dnešní dopolední vyučování rozloučili.

Mgr. Veronika Roušarová

2020 10 09 technohratky

Další fotografie z technohrátek (rajce.net)