17. 9. a 22. 9. 2020 - Projektová archeologická hodina

Žáci 6. ročníku mají v rozvrhu nový předmět – dějepis. V úvodních hodinách se také seznamují s pomocnou vědou archeologií.

Aby si dokázali představit práci archeologů, sami si ji vyzkoušeli. Ve čtvrtek 17. 9. 2020 a v úterý 22. 9. 2020 se postupně dívky a pak chlapci vydali na archeologické pracoviště v areálu školy. K tomu jim dobře posloužilo velké dětské pískoviště.

Žáci byli předem rozděleni do šesti skupin a vybaveni potřebnými pomůckami, které si buď museli přinést sami z domu, popřípadě je obdrželi od učitele – např. motyčky, štětečky, psací potřeby či mobilní telefony. Po zadání instrukcí každé skupině se pustili do hledání pozůstatků minulých časů. A tak postupně nalézali různé artefakty, čistili je, popisovali, fotili, sestavovali do původního tvaru a ukládali do připravené krabice.

Mgr. Adéla Boštíková

2020 09 22 archeologicky vyzkum

Další fotografie z archeologického výzkumu (rajce.net)