16. 9. 2020 - Závod lesní krajinou 1. st. a 2. st.

Olympijský rok, který jsme zahájili na naší škole v lednu 2020, pokračoval dalším závodem.

Již 20 let pořádáme na podzim v září Závod lesní krajinou během i na kole. V letošním roce jsme se přihlásili a zúčastnili akce T-Mobile Olympijský běh, který proběhl 16. 9. 2020 v celé republice. Za krásného slunečného počasí se závodníci ze všech tříd naší školy utkali na tratích pečlivě připravených svými učiteli. Nutno říct, že letošní závody byly ovlivněny vysokou nemocností dětí. Žáci 1. stupně běželi tradiční závod hlídek po travnatých cestách za školou. Po asi 2 km dlouhém běhu se děti vracely unavené, ale s úsměvem a spokojené z předvedeného výkonu. Celkem na trať vyběhlo 96 závodníků. Radost z medailí, kterou každý účastník dostal bezprostředně po závodě, byla veliká.

Žáci 2. stupně mohou volit mezi jízdou na kole v lesním terénu a mezi během. Cyklisté se na náročnou trať lesem vydali v počtu 23 závodníků (8 děvčat a 15 chlapců). Po boji vyhrála mezi děvčaty Julie Poslušná (6. A) a Štěpán Hromádka (7. B).

Běžci vybíhali na trať po lesních cestách po jednotlivých ročnících. Každá třída si na závody přinesla svoji olympijskou vlajku, takže atmosféra závodů byla skutečně olympijská. V letošním ročníku jsme viděli skutečně dramatické boje se sprintérskými závěry skoro každého běhu. Celkem na trať vyběhlo 57 závodníků. Někteří borci absolvovali cyklistický závod i závod v běhu. V jednotlivých ročnících zvítězili: 6. třída Anna Kovářová a Jiří Fridrich, 7. třída Andrea Lacmanová (nejlepší čas mezi děvčaty) a David Lacman, 8. třída Nela Prokopová a Kryštof Klíma (nejlepší čas mezi chlapci), 9. třída Olivie Nevolová a Marek Soukal.

Díky patří všem závodníkům, kteří skutečně zabojovali a na tratích se chovali korektně a ukázněně. Dík patří také všem rozhodčím z řad žáků a učitelů, kteří zajistili hladký průběh závodů a bezpečnost na trati.

Mgr. Jan Stodola

2020 09 16 zavod lesni krajinou 1st

Další fotografie závodu 1. stupně (rajce.net)

 

2020 09 16 zavod les t mobile

Další fotografie závodu 2. stupně (rajce.net)

 

2020 09 18 vyhlasovani soutezi

Další fotografie z vyhlašování výsledků soutěží (rajce.net)