2. 9. – 4. 9. 2020 - Naši reprezentanti v Brně

11. ročník soutěže všestrannosti žáků základních škol se uskutečnil v tradičním zářiovém termínu v Brně. Protože neproběhla výběrová okresní a krajská kola, byl proveden výběr závodníků pro tuto akci.

Výběr na republikové finále byl proveden olympijským výborem na základě průběžných výsledků, které pravidelně zasíláme.

Celkově bylo z naší školy nominováno 9 žáků. Tři děti se republikového finále zúčastnily, čtyři nominovaní se z různých důvodů závodů nemohli zúčastnit a dva zůstali v pozici náhradníka. V Brně nás reprezentovali Leona Křiklavová, Radek Pešek a Štěpán Hromádka. Za krásného slunečného počasí absolvovali všichni tři závodníci ve dvou dnech 10 náročných disciplín. Od počátku bylo jasné, že nepůjde nijak zvlášť o výsledek, ale hlavně o porovnání sebe sama s žáky dalších škol a o získání zkušeností a zážitků z této vrcholné sportovní akce.

Závody moderovali sportovní komentátoři Štěpán Škorpil a Jan Smetana a za dohledu bývalých olympioniků a medailistů z vrcholových sportovních akcí (např. Štěpánky Hilgerové, Ivany Večeřové, Dalibora Motejlka, Jiřího Dalera a dalších) se rozpoutaly sportovní boje. Na regulérnost soutěží dohlíželi rozhodčí z řad vojáků.

V pátek ve dvě hodiny byla sportovní klání zakončena slavnostním vyhlášením vítězů. Naši borci skončili v první polovině startovního pole. Výpadek tréninku v jarním období byl až příliš znát.

Unaveni, ale plni dojmů jsme se těšili na klid a odpočinek doma. Po dramatické dvouapůlhodinové cestě z České Třebové do Proseče jsme se v Proseči odměnili pizzou a pak honem – umýt a spát.

Díky patří všem třem závodníkům za vzorné chování a reprezentaci naší školy.

Mgr. Jan Stodola

2020 09 04 ovov republika 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.