9. 3. 2020 - Soutěže a olympiády 

Tak jak u nás probíhala sportovní olympiáda, právě tak jsme se zúčastnili i olympiád vědomostních. Ti, kteří na nich soutěžili, se s námi podělili o své zážitky.

Dne 18. února jsme se s Filipem Müllerem ze 7. třídy zúčastnili soutěže v anglickém jazyce. Nejdříve jsme si vylosovali pořadové číslo. Pak začala vlastní soutěž. Plnili jsme různé úkoly: zkoušení, test, ale také poslech. Naše umístění dopadlo takto: já jsem obsadil 4. místo a Filip Müller 7. místo.

Šimon Lustyk

Dne 29. ledna jsme se zúčastnili olympiády v matematice. Když jsme se ráno dopravili na místo konání, do Domu dětí a mládeže v Chrudimi, pořadatelky nám rozdaly čísla, která sloužila místo našich jmen. Z naší školy se této olympiády zúčastnilo celkem pět žáků: z 9. A Jana Michálková, Veronika Janková, Nina Sodomková, z 9. B Ema Klesnilová a Miroslav Horníček. Pro vypracování zadání jsme mohli využít 4 hodiny času. Nikdo z nás neskončil na posledním místě, nejlépe se umístila Jana Michálková, která skončila na celkovém 4. místě.

Veronika Janková

Ve středu 22. ledna jsem se zúčastnila se svou spolužačkou Veroniku Jankovou okresního kola Olympiády v českém jazyce. Ráno jsme dojely autobusem do Chrudimi. Olympiáda se konala v Domě dětí a mládeže. Zde nám byla přidělena soutěžní čísla a byly jsme zařazeny do příslušné třídy. Test se skládal ze dvou částí. První byla gramatická a druhou část tvořil sloh, který byl na téma: „Kdybych měl(a) Aladinovu lampu...“

Já jsem se nakonec umístila na 11. místě, Verča na 13. místě. Jsme rády, že jsme se zúčastnily a že jsme získaly novou zkušenost.

Tereza Tobiášová

2020 03 09 olympiady

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.