24. 2. 2020 - Beseda s panem Řehákem - 8. a 9. třída

V pondělí 24. února jsme na naší škole měli možnost opakovaně přivítat pana Tomáše Řeháka. Kazatel sboru Apoštolské církve v Hlinsku a ředitel křesťanské organizace ABATOP zabývající se péčí a vzděláváním a školením v oblasti AIDS, sexu, lásce a věrnosti a zdravého životního stylu u nás uspořádal besedu na téma „O nemoci AIDS, sexu, lásce a věrnosti“ pro žáky 8. a 9. ročníku.

S osobitým přístupem člověka, který rozdává kolem sebe lásku, přednášel o lásce, o úctě k druhým, o sebeovládání a především o snížení rizikového chování mladých lidí. Přednáška byla doplněna o vlastní zkušenosti z práce s nemocnými lidmi a obrázky lidí nemocných AIDS. Pan Řehák nám ukázal mnoho fotek nakažených lidí, také jsme zhlédli pár videí o ochraně a dozvěděli jsme se i pár informací o sexuálním životě.

Také nám vyprávěl o lidech, kteří sice neměli AIDS, ale měli další zhoubné nemoci. U většiny lidí byl v jejich posledních hodinách života a snažil se nám vše přiblížit tak, abychom se dokázali vcítit do jejich kůže, do kůže těch, které všichni opustili, těch, kteří trpěli každou vteřinu nekonečnými bolestmi.

Doufáme, že jsme si všichni něco odnesli a budeme do budoucna co nejvíce opatrní. Přednáška měla velký úspěch a určitě pro nás byla velice poučná, i když smutná.

Filip Skalník, Daniel Csóka

2020 02 24 prednaska aids

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.