2. 2. - 8. 2. 2020 - Lyžařský výcvik 

Jako každý rok i letos se žáci 6. ročníku vypravili na lyžařský výcvik do hor. Protože ve výpravě zbylo několik volných míst, cestovali s nimi i spolužáci ze 7. a 8. ročníku.

V neděli 2. 2. jsme v mírně deštivém počasí vyrazili do Hynčic pod Sušinou na chatu Spartak. S tím deštěm jsme netušili, že bude ještě hůř. Celé pondělí pršelo velmi hustě, takže o lyžování nemohla být řeč. Den proběhl na chatě a strávili jsme jej při hrách a sportovních činnostech v budově.

V noci začalo konečně sněžit. V úterý pro změnu foukal nepříjemný vítr a přivalila se mlha. Ale to nás neodradilo a celý den jsme lyžovali. Příští den bylo hůř. Silný vítr nedovolil spuštění lanovek a vleků, museli jsme tedy chodit a to bylo pro řadu žáků nepřekonatelným problémem. Naštěstí jsme měli odpoledne výlet do Šumperka. Odpoledne jsme prožili převážně po cukrárnách.

Čtvrtek přinesl počasí jako z reklamních plakátů – sluníčko a bez větru. Zajezdili jsme si parádně. Všichni frekventanti si už s lyžemi tykali a odvážili jsme se na nejdelší a nejprudší sjezdovku areálu, která se pro nás stala „malinou“. Večer jsme prožili sportovně – bowling ve vedlejší chatě nás dost bavil. Pátek, poslední den výcviku, jsme už vypilovávali své lyžařské styly a těšili se na návrat domů. Večer ještě vyhlášení vítězů v některých soutěžích a závěrečná diskotéka. Ráno uklidit, naložit lyže a batohy a hurá domů.

Lyžařský výcvik nám ukázal naše schopnosti v lyžařském sportu a mnozí se možná příští rok vrátíme. Naučili jsme se také starat se sami o sebe ve chvílích, kdy za námi nestojí maminka (někdy to šlo ztuha). Mnoho tváří nám ukázalo také počasí. Od deště po sněžení, přes mlhu, vítr až ke krásnému sluníčku. Ach to oteplování.

Mgr. Jan Stodola

2020 02 08 lyzak 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.