19. 2. 2020 - Postup do krajského kola

Dne 19. února 2020 se některé žákyně z naší školy, přesněji Liliana Poslušná a Anna Cachová s projektem „Čím pečujeme o své tělo?“, Zuzana Roušarová a Nela Prokopová s projektem „Mikroplasty v kosmetice“, Tereza Černecká a Natálie Schejbalová s projektem „Stop kouření!“ a jejich učitelé Romana Pešková a Petr Košňar vypravili na okresní kolo Festivalu vědy a techniky do Pardubic.

Ještě před odjezdem jsme museli na poster dolepit různé papíry. Poté jsme už nastoupili do aut a vyjeli jsme. Ještě než jsme dojeli do Zderaze, musel se tým p. uč. Peškové vrátit zpět do školy pro vzorky. Mezitím p. uč. Košňar se svým týmem odjel do Pardubic, kde na další týmy počkali už přímo v místě konání soutěže. Další týmy na toto místo dorazily o chvíli později - po kratším bloudění v Pardubicích.

Všechny týmy jsme se zaregistrovaly a přešly do samotné místnosti konání soutěže. Tam jsme si připravili postery a pomůcky k prezentaci. Pan Medřický nám v 10:00 představil všechny porotce a poté zahájil soutěž, která trvala 2 hodiny. Teď už jsme jenom u svých posterů čekali na porotce.
Myslíme si, že se nám prezentace našich projektů moc podařila a naši školu jsme reprezentovali velmi dobře. To se ukázalo i při vyhodnocování výsledků, kde jsme se dozvěděli, že všechny tři naše týmy postupují do krajského kola, které se bude konat 12. – 13. 3. 2020. Máme velkou radost, na krajské kolo se moc těšíme a už teď na něj zahajujeme další přípravy.

Po tomto náročném dni jsme se všechny šťastně a s diplomy vrátily zpět do Proseče.

Zuzana Roušarová, Natálie Schejbalová

2020 02 19 fvtp

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.