24. 1. 2020 - Netradiční olympiáda v naší družině

V lednu jsme se ve školní družině věnovali zimním sportům. Děti měly možnost prostřednictvím krátkých ukázek seznámit se s různými druhy zimních sportů a postupně se tak naladit na netradiční olympiádu, která byla vyvrcholením realizovaného projektu.

V průběhu měsíce si děti vyzkoušely různé výtvarné techniky, použitím těchto zajímavých technik a fantazie dětí vznikaly různé výtvarné práce. Děti nejvíce bavilo zapouštění barev do vlhkého papíru a následné sypání solí. Díky této technice máme mnoho podařených obrázků sportovců. Dále jsme připravovali rekvizity a dekorace na naši netradiční olympiádu, která se konala 24. ledna 2020. Zahájení proběhlo za účasti dětí a rozhodčích, kteří postupně složili olympijský slib. Potom už mohla olympiáda začít…

Olympijská delegace se přemístila do areálu školy, kde se odehrávala převážná část olympiády. Malí sportovci si tak mohli formou štafety, při které si předávali pochodeň, vyzkoušet některé disciplíny, které jsou součástí ZOH (boby, biatlon, curling, klasické lyžování, rychlobruslení atd.). Olympiáda proběhla v přátelském duchu a zažili jsme spoustu legrace.

Všem, kteří se podíleli na přípravách a realizaci, a především zúčastněným sportovcům patří velké díky.

Kolektiv ŠD

2020 01 26 druzina olympiada

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Zimní sporty - ukázky výtvarných prací:

2020 01 27 druzina zimni sporty

Další ukázky výtvarných prací si můžete prohlédnout na rajce.net.