6. 2. 2020 - Robotický kroužek a Kroužek technických dovedností a her

V letošním školním roce pracují na škole dva technické kroužky. Kroužek technických dovedností a her navštěvuje 15 žáků prvního stupně. Činnost je zaměřena především na práci se stavebnicemi Lego, dále pak elektronickými stavebnicemi Boffin, Geomag a také jsme si vyzkoušeli práci se stavebnicí Mechanická dílna. Pracujeme buď podle návodu, ale nejoblíbenější u dětí je práce podle vlastní fantazie z volných kostek Lega. V oblasti her se věnujeme různým deskovým a společenským hrám zaměřeným na rozvoj vědomostí a logického myšlení (hry Ekopolis, Rummikub AZ kvíz Junior a další).

Pro žáky druhého stupně je určen Robotický kroužek, který navštěvuje šest žáků ze 6. – 8.třídy. Zde pracujeme se stavebnicemi Fischertechnik, jednoduchou robotickou stavebnicí Lego Boost a stavíme dálkově ovládané modely ze stavebnice Lego Technic (ovládání je buď z mobilu, nebo tabletu). Oba kroužky úzce spolupracují a chceme uskutečnit i některé společné akce.

Práce obou kroužků byla v letošním školním roce významně sponzorsky podpořena. Na vánoční besídce jsme od firmy PP-GROUP s.r.o., Proseč převzali krásný model nákladního vlaku ze série Lego City a od firmy Stavitelství Trynkl s.r.o., Zderaz dálkově řízený model bagru ze stavebnice Lego Technic. Oběma sponzorům velmi děkujeme a věříme, že tato spolupráce bude pokračovat, protože je opravdu přínosem pro technický rozvoj našich dětí.

Mgr. Pavel Stodola, vedoucí kroužků

2020 02 06 technicke krouzky

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.