14. 1. 2020 - Velký úspěch florbalistů z Proseče a postup do národního finále

14. 1. 2020 se tým kluků z prvního stupně postavil ve Skutči florbalistům z celého kraje. Po jasném vítězství v okresním kole si náš tým věřil i v kole krajském, ve kterém se proti nám postavili vítězové z ostatních okresních kol.

Sestava ZŠ Proseč: G – Matěj Kusý (1. tř.), Jakub Břeň (2. tř.), Jakub Prášek (2. tř.), Daniel Košňar (2. tř.), Jakub Kusý (3. tř), Jakub Stříteský (3. tř), Jiří Zvolánek (4. tř.), Jiří Fridrich (5. tř.), Milan Šebesta (5. tř.), Karel Břeň (5. tř.).

Čekal nás těžký boj, hned v první utkání jsme nastoupili proti týmu Horní Čermná, vítězi turnaje v Jablonném. Kluci byli v tomto zápase hodně nervózní a nemohli se dlouho prosadit. V polovině zápasu už prohrávali 1 : 4 a dlouho to vypadalo, že se jim v prvním zápase nepovede zvítězit. K velkému obratu došlo 3 minuty před koncem zápasu. Potom to šlo ráz na ráz a rozhodující gól 10 vteřin před koncem utkání dal kapitán týmu Karel Břeň.

V druhém zápase jsme narazili na tým z Komenského školy v Holicích. Do tohoto zápasu jsme vkročili hodně aktivně a zápas vyhráli 8 : 1. V dalším zápase nás čekal vítěz okresního kola z Pardubic, konkrétně Resslova škola Pardubice. Zápas to byl velmi vyrovnaný. Soupeř se snažil využít malé postavy našeho brankáře, kterému však dobře pomohli hráči vpředu. Spoustu střel zablokovali a znovu dali o jeden gól více než soupeř, 6 : 5.

V posledním zápase se hrálo o první místo ve skupině proti týmu z Vysokého Mýta. Tento zápas cílil od počátku hry na jednoznačné vítězství. V závěru ovšem náš tým polevil, soupeř se dokázal dotáhnout a opět přišla těsná výhra 8 : 7.

Semifinálový boj se školou z Chocně odstartoval špatně, prohrávali jsme 0 : 2. Poté přišel velký obrat na 5 : 2 a v závěru znovu velký boj s konečným výsledkem 8 : 7. Následoval postup do finále, kde jsme se opět potkali s týmem z Vysokého Mýta (loňský postupující tým). Zde rozhodl větší hlad po úspěchu i vítězství a přišla výhra 8 : 5.

Vítězstvím krajského kola se klukům podařil velký úspěch a postup do národního finále v Olomouci.

Děkujeme klukům za výbornou reprezentaci města Proseč, ZŠ a MŠ Proseč a také Florbalového klubu Skuteč, pod jehož záštitou se v rámci kroužku na základní škole už řadu let florbal trénuje.

Ondřej Laška

2020 01 14 florbal kraj 

Fotografie na rajce.net.