9. 12. a 19. 12. 2019 - Šesťáci na městském úřadě

Dne 9. 12. 2019 jsme výuku předmětu výchova k občanství v 6. A a 19. 12. v 6. B absolvovali na Městském úřadě Proseč. Zabývali jsme se tématem "Samospráva v obci".

Po celou dobu se nám věnoval pan starosta Ing. Jan Macháček. S žáky diskutoval o pojmech obecní samospráva, obecní zastupitelstvo, obecní rada. Prohlédli jsme si znak a symboly města Proseč. Také pan starosta žákům přiblížil fungování městského zastupitelstva a rady města. Dále jsme si prohlédli městský úřad a probrali jsme, čím vším se městský úřad zabývá. Pan starosta dal žákům prostor na jejich otázky, kterých bylo opravdu hodně. :)

Děkuji panu starostovi za to, že si na nás udělal čas a žákům umožnil podívat se do sálu zastupitelstva.

Mgr. Veronika Roušarová

2019 12 09 vo6a mestky urad

Další fotografie 6. A si můžete prohlédnout na rajce.net.

2019 12 19 vo6b mestsky urad

Další fotografie 6. A si můžete prohlédnout na rajce.net.