18. 12. 2019 - Žáci předmětu domácnost se vypravili na výstavu do Poličky

Ve středu 18. 12. 2019 vyrazili žáci předmětu domácnost do Centra Bohuslava Martinů do Poličky na výstavu Tradiční vánoční pokrmy.

Na výstavě se žáci dověděli, jak vypadala vánoční tabule dříve a jak vypadá dnes. Poslechli si koledu a poté pracovali s jejím textem. Mohli porovnat, jak vypadal prostřený slavnostní stůl v 19. stol. a jak ve století 14. Zároveň si připomněli nejznámější vánoční zvyky na Poličsku a jak se tyto zvyky proměňovaly v různých dobách.

Na závěr si mohli vyzkoušet strouhání třemi různými způsoby a také ochutnali tradiční muziku, což byla ve starých dobách pochoutka z rozvařeného sušeného ovoce, a sirob z cukrové řepy, který se používal jako sladidlo.

Mgr. Lenka Tomášková

2019 12 19 vystava pokrmy policka 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.