11. 12. 2019 - Krabice od bot aneb Děti darují dětem k Vánocům

Žáci 7. ročníku se opět po roce zapojili do 8. ročníku charitativního projektu s názvem Krabice od bot. Tento jedinečný projekt organizuje Diakonie Českobratrské církve evangelické, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR. Smyslem této akce je potěšit děti z chudých rodin, azylových domů či nízkoprahových center v daném regionu.

Letošní ročník byl trochu nový v tom, že si zájemci o darování museli dopředu zarezervovat dárek pro konkrétní dítě, předešlo se tak velkému přebytku a zároveň nedostatku dárků v určitých věkových kategoriích. Po celé republice pak dárci mohli odevzdávat zabalené krabice na sběrných místech. My jsme si vybrali sběrné místo v ČCE Krouna, odkud všechny dárky putovaly do vybraných rodin na Hlinecku, Chrudimsku nebo Žďársku.

Na přípravu dárků sedmáci věnovali hodiny výtvarné výchovy, kdy si nejdříve vyrobili vlastní vánoční papír, do kterého pak krabice s věnovanými věcmi zabalili. Mohli připojit přání či vzkaz pro obdarovaného kamaráda. Jsme rádi, že se letos do této akce zapojili také naši spolužáci z 6.B.

Věříme, že dárky všechny děti potěší, vždyť možná to pro ně budou jediné dárky, které pod stromečkem naleznou.

Mgr. Lenka Tomášková, tř. uč. 7. tř.

2019 12 11 krabice od bot 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.