10. 12. 2019 - Recyklace starých knih a výtvarná soutěž v naší školní knihovně

Recyklace starých knih

Ze starých knih ve školní knihovně žáci během prosince tvoří dárečky pro své blízké. Již po prvním setkání tak vzniklo několik andělů, stromků a svícnů.

Výtvarná soutěž

Ve školní knihovně proběhla výtvarná soutěž na téma „Portrét mého kamaráda“. Zapojilo se 55 žáků z prvního i druhého stupně. Pro pedagogy výtvarné výchovy nebylo vůbec jednoduché vybrat 12 portrétů, které již nyní zdobí příchozí chodbu ke školní knihovně. Cestou do knihovny můžete tak hledat tváře svých kamarádů. Mezi autory patří: ze 3. třídy Tereza Šplíchalová, Filip Pešek, Dominika Pešková, Alena Macháčková. Ze 4. třídy Sandra Schejbalová, Karolína Mencová. Z 5. třídy Tereza Melšová, Matěj Šplíchal, Dominik Rejman. Z 6. třídy Adéla Třasáková, Josef Sodomka, Ida Klímová.

Moc děkuji všem žákům, kteří se nebáli velkého formátu a do soutěže se zapojili. Ostatní portréty jsou k vidění ve školní knihovně.

Knihovnice Marie Rejmanová, DiS.

2019 12 10 knihovna soutez 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.