6. 12. 2019 - Vánoční koncert školních pěveckých sborů

Vánoční koncert pěveckých sborů

V pátek 6. prosince nás naše školní sbory příjemně naladily na přicházející svátky. Prosečská Sokolovna se rozezněla tóny vánočních písní umělých i lidových. S vervou zazpívali nejmenší Žluťásci, své pečlivě nacvičené pásmo předvedl Prosečánek. Poté na pódiu zavířili krojovaní tanečníci z Prosečského dřeváčku. Koncert tradičně svým vystoupením uzavřel nejstarší Červánek, tentokrát s pestrým nástrojovým doprovodem. Děkujeme všem účinkujícím i organizátorům za krásný vstup do adventního času.

Mgr. Věra Stoklasová, Mgr. Karla Nováková

Vánoční koncert

Vánoční koncert pěveckých sborů byl pro mě pohlazením. Všichni zpívali s nadšením, vánoční atmosféru doplňovaly pečlivě promyšlené kulisy – všimla jsem si, že barvy motivů na kulisách ladily s barvami na krojích holčiček. Líbil se mi i vybraný repertoár – živější písničky se střídaly s pomalejšími. Byly tam zastoupeny i tradiční koledy – s chutí jsem si zazpívala.

Žluťásci, naši nejmenší, s očima nalepenýma na paní učitelce kromě „zpěvu z plných plic“ předvedli i to, že jsou i muzikální jinak – nebáli se hudebních nástrojů. Mile mě překvapila Dorotka a její sólo.

Prosečánek mě navnadil na Vánoce. Písničky byly úplně nové, vybrané s citem a k tématu Vánoc. Veselý dětský zpěv vkusně doplňovaly různé hudební nástroje a sóla holčiček.

Prosečský dřeváček – krásné vystoupení, precizně nacvičené básničky a písničky, taneční choreografie na vysoké úrovni, holky i kluci si to na pódiu užívali. Vůbec nevadilo, že Jakubovi nešel mikrofon. Nenechal se rozhodit a dlouhou básničku pěkně hlasitě odprezentoval i bez mikrofonu. Nevadilo mi oddělávání schůdků před vystoupením Dřeváčku. Brala jsem to jako součást představení.

Červánek – těleso nejen pěvecké, ale i (jak to nazvat) hudebně-nástrojové. Zpívat jsem je už několikrát slyšela, letos opět nezklamali. Překvapila mě rozmanitost hudebních nástrojů v rukou našich zpěváků a to, že se tyto děti nebály, pilně cvičily a své úsilí předvedly na jevišti.
Paní sbormistryně Lenko Kvapilová, Dášo Smělá a Jano Pavlovičová, děkuji Vám za Váš čas, invenci a trpělivost při nacvičování. Vím, že to dalo hodně práce a vzalo to hodně času. Vyplatilo se to. Myslím si, že jste potěšily nejen mě. Paní učitelko Věro Stoklasová a Karlo Nováková, děkuji Vám za opět originální kulisy, které jste vymyslely, zrealizovaly a „našpendlily“. Také oceňuji organizační zajištění – a že to bylo náročné!

Chtěla bych poděkovat i všem okolo, kteří nebyli vidět, ale pomáhali, kde bylo třeba. Nevím, kdo to všechno byl. I tak jim všem pěkně děkuji.

Prostě: „Bylo to krásné.“

Mgr. Alena Zvárová

2019 12 06 vanocni koncert 

Foto: Eva Skalníková

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.