5. 12. 2019 - Mikuláš, čerti a andělé ve škole

Ve čtvrtek 5. prosince zažila naše škola skutečně „nadílku“. Najednou se vyrojilo tolik čertů a andělů, že jsme téměř nestačili počítat. Naštěstí Mikuláš se tu vyskytoval jen dvakrát… Celá tato družina se rozdělila na tři skupiny a vydala se plnit své úkoly. Je zajímavé, že největší počet čertů se vydal na 1. stupeň, ale určitě to nebylo proto, že by tam děti více zlobily, spíš se asi čerti chtěli vrátit na chvilku do svých dětských let. Každopádně hříšníci byli překvapeni, jak je Mikuláš skvěle informován a že v „knize hříchů“ se najde skutečně všechno... Některé děti pro jistotu seděly paní učitelce na klíně, zřejmě proto, aby ji ochránily před případným úrazem. Ale jak už to tak bývá, pomohla básnička nebo písnička, Mikuláš se slitoval a čerti opět odešli s prázdnou.

Pak už následoval připravený program v tělocvičně, která se pro tento den svými kulisami proměnila na peklo. Všichni si zde mohli zasportovat a zasoutěžit.

Celý den se vydařil a užili si ho všichni společně.

Redakce Šotka

2019 12 05 mikulas 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.