12. 11. 2019 - Šesťáci na exkurzi do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové a do Afrického muzea Dr. Emila Holuba v Holicích

V úterý 12. listopadu se náš 6. ročník vydal do Hradce Králové do planetária. Když jsme dorazili na místo, tak jsme si nejdříve prohlédli 1. i 2. patro. Pak nás zavedli do velkého kinosálu, kde nám promítli film Srážky ve Vesmíru. Také nám povídali o souhvězdích a hvězdách, které můžeme vidět na nebi. Poté jsme přešli do druhé budovy, kde nás vzali do věže, kde byl dalekohled. Bohužel bylo zataženo, takže jsme nic nemohli vidět. Také nám na zmenšeném modelu ukázali zatmění Měsíce a Slunce.

Z Hradce jsme přejeli do Holic, kde jsme navštívili muzeum Emila Holuba. Zde jsme zhlédli dokument o jeho životě. Kromě jiného jsme zde mohli vidět i vycpaného lva, který za svého života cestovatele věrně doprovázel.

Michaela Talacková

2019 11 12 planetarium a muzeum 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.