11. 10. a 18. 10. - Tradiční turnaj v ringu

Tradičního turnaje v ringu – hry se dvěma kroužky – se letos zúčastnilo 30 družstev z 5. – 9. třídy a celkem sportovalo 70 dívek a chlapců. Turnaj byl rozložen do dvou pátečních odpolední. Všechny zápasy proběhly ve velkém tempu a byla znát velká snaha všech zúčastněných. Řada zápasů byla vyrovnaná až do konce a často končila tím nejtěsnějším výsledkem. Velmi příjemným překvapením byla účast a výsledky družstev nejmladších – žáků 5. třídy.

V kategorii dívky 5. – 7. třída hrálo celkem 10 týmů ve dvou skupinách a celkově zvítězila trojice ze 6. B Tereza Janecká, Valerie Svobodová a Amálie Romportlová, která porazila ve finále Nelu Prokopovou a Zuzanu Roušarovou (7. tř.) 15:12. Na třetím místě skončila dvojice ze 7. třídy Leona Křiklavová a Miloslava Janková).

V kategorii dívek 8. – 9. třídy sportovalo 5 dvoučlenných družstev. Zvítězila dvojice Natálie Fridrichová a Sabina Křiklavová (8.tř) před Lilianou Poslušnou a Emou Klesnilovou (9.B tř.) a Natálií Jelínkovou a Alenou Zavadilovou (8.tř.).

Mezi chlapci 5. – 7. třída (také 10 družstev ve dvou skupinách) zvítězila dvojice Roman Forhachi a Kryštof Klíma (7.tř.) před dvojicí Aleš Mrviš a Patrik Nešetřil (7.tř.). Finále bylo skutečným vyvrcholením turnaje – kluci předvedli skutečně vrcholové ringo a výsledek 18:16 hovoří za vše. Na třetím místě skončili chlapci z 5. třídy Karel Břeň, Josef Zahradník a Jiří Fridrich.

V kategorii nejstarších chlapců se o první dvě místa podělila družstva z 9. B třídy – 1. David Sodomka a Josef Kvapil a 2. skončila dvojice Miroslav Horníček a Filip Romportl. Na třetím místě skončila dvojice Josef Jeništa a Tadeáš Trynkl (8. tř.).

Turnaj proběhl naprosto plynule a nejrychleji jak jen mohl. Poděkování patří všem zúčastněným hráčům a všem, kteří se spolupodíleli na přípravě turnaje a rozhodčím zápasů.

2019 10 11 ringo 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Mgr. Jan Stodola