2. 10. 2019 - Deváťáci spolu s prvňáčky sázeli cibulky narcisů

Ve středu 2. října se deváťáci a prvňáci společně vydali do školního areálu zasadit cibulky narcisů. Toto společné sázení cibulek se v naší škole stalo již tradicí.

Ráno jsme šli prvňáčky přivítat a představit se jim. Potom jsme vyrazili k připraveným záhonům. Většina prvňáčků byla šikovnějších než my deváťáci, a tak to zvládli levou zadní.

Dále jsme se přesunuli do tělocvičny, kde na nás čekaly připravené odměny, které si žáčci ale museli vybojovat prostřednictvím her a soutěží. Hráli myší ocásky, lezli přes opičí dráhu, přetahovali se s lanem a měli nelehký úkol - vyhrát v přetahování proti našemu největšímu silákovi - Zdeňkovi. Zvládli to naprosto s přehledem.

Celý program jsme si užili všichni, neboť i my deváťáci si rádi zahrajeme a zasoutěžíme. Prvňáčci se navíc radovali ze sladké odměny a nafukovacího balónku.

Jsme rádi, že se tato akce vydařila a těšíme se, až nám na jaře narcisky rozkvetou.

2019 10 03 sazeni cibulek

Adéla Stodolová, Nina Sodomková