26. 9. 2019 - Zájezd do Národního divadla

Ve čtvrtek 26. září žáci 9. ročníku absolvovali zájezd do Národního divadla. V rámci celodenního programu jsme navštívili Loretu, kde jsme nejen absolvovali prohlídku a vyplnili úkoly v pracovních listech, ale také jsme si mohli poslechnout proslulé Loretánské zvonky. Poté jsme navštívili areál Pražského hradu, kde nás svou monumentálností zaujal především Chrám svatého Víta. Odtud jsme sešli po „Starých zámeckých schodech“. Přešli jsme přes Karlův most, odkud jsme měli krásný výhled na Prahu. Na Staroměstském náměstí jsme obdivovali spolu s cizinci náš světoznámý orloj. Odtud jsme se vydali do Havelské Koruny, kde jsme si všichni pochutnali na výborném obědě. Odtud jsme se vydali na Můstek, kde jsme dostali rozchod. Ten jsme využili k procházce po Václavském náměstí. Sešli jsme se v 17:30 a vydali jsme se po Národní třídě k divadlu. Zde jsme si na vlastní oči prohlédli vše, co jsme předtím ve škole zhlédli v prezentaci. Přestože jsme věděli, co máme čekat, divadlo nás i tak překvapilo a obdivovali jsme jeho výzdobu i velikost. Seděli jsme na krásných místech, ve 2. - 4. řadě, takže jsme občas byli i nechtěně zatažení do hry.

Hra podle Williama Shakespeara nesla název SEN ČAROVNÉ NOCI. Jedná se o kouzelnou hru plnou motivů, zápletek a tajemství. Hermie si má vzít Demetria, ale miluje Lysandra. Naplánují společný útěk, ale řeknou o něm Heleně, která miluje Demetria a která ho přesvědčí, aby je pronásledovali. Do všeho se zaplete Oberon, jemuž Puk obstará kouzelný květ vyvolávající v lidech lásku… Už tak dost chaotický příběh se odehrává v noci, kdy každé usnutí může přinést nový sen. Jenže kde takové sny končí – a co si z nich vlastně pamatujeme? Když se svět kolem nás roztočí, těžko říct, kde jsou jeho hranice. Klasický titul, který se na jeviště vrací s každou generací; s nímž se alespoň jednou za život musí potkat všichni skuteční divadelní diváci.

Určitě můžeme říci, že se nám výlet i divadlo moc líbily. Druhý den si všichni žáci užili zaslouženého odpočinku a mohli tak ještě vstřebávat své dojmy.

2019 09 26 narodni divadlo 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Nina Sodomková, Adéla Stodolová, Andrea Tulachová