25. 6. 2019 - Projektový den 

V úterý 25. června 2019 proběhlo na naší škole praktické cvičení „Ochrana člověka za mimořádných událostí“.

I letos si připravili vycházející žáci pro své mladší spolužáky z 5. až 8. třídy celou řadu zajímavých úkolů. Děti si mohly například vyzkoušet ošetření zraněného, volání tísňové linky, orientaci v terénu pomocí busoly, jak se chovat v zamořeném prostoru a co si s sebou vzít při evakuaci. Samozřejmě plnily celou řadu dalších sportovně branných úkolů, které se jim mohou v životě hodit.

Přítomni byli i místní hasiči z SDH Proseč, kteří dětem zasvěceně vyprávěli o své činnosti a předvedli jim své vybavení a techniku. Také s našimi nejmladšími hasiči předvedli to, co pilně nacvičili. Chceme jim touto cestou poděkovat za jejich ochotu a vstřícnost.

Letos nám počasí opravdu přálo, a tak jsme společně strávili příjemné a poučné dopoledne.

2019 06 25 ochrana mimoradne situace 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Mgr. Zdeněk Pecina