18. 6. 2019 - Deváťáci napsali pohádky pro druháky

Je hezkou tradicí v naší škole, že druháčci bývají slavnostně pasováni na Rytíře řádu čtenářského. Další tradicí se stalo to, že deváťáci pro tyto naše malé čtenáře vytvoří knihu pohádek, kterou jim pak slavnostně předají.

Letos tato akce proběhla v úterý 18. června, kdy jsme my, žáci 9. třídy, přišli druháčkům předat knihu 20 pohádek, kterou jsme pro ně napsali. Nejprve přečetli zástupci naší třídy 3 vybrané pohádky, poté zase předvedli druháčci nám, jak již oni krásně čtou. Nakonec jsme se všichni společně vyfotili. Druháčci pak ještě nakreslili obrázky inspirované našimi pohádkami. 

Naši knihu pohádek najdete na webových stránkách školy v sekci Žáci.

2019 06 18 pohadky 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Petra Kynclová, Tereza Volfová