27. 5. 2019 - Centrum Eden - Bystřice nad Pernštejnem

Žáci 2. a 3. třídy naší školy se vydali 27. 5. 2019 na společný výlet.

Vyrazili jsme do Bystřice nad Pernštejnem do centra Eden, kde nás čekal bohatý program spojený s prohlídkou celého areálu.

Viděli jsme byt panského správce, vyzkoušeli jsme si psaní husím brkem, navštívili jsme staré domečky s původním zařízením, pan průvodce nám vysvětlil a ukázal, jak se zpracovával len, tkalo na stavu, předlo na kolovrátku, mlelo obilí ve mlýně, přiblížil nám život včel. Mohli jsme se svézt na koních, prohlédnou si i pohladit různá domácí zvířátka (slepice, perličky, kozy prasátko…). Chvilky čekání jsme strávili na dětském hřišti s přírodním bludištěm.

Na závěr jsme si nakoupili hezké suvenýrky v zelené lékárně a vrátili se plni dojmů domů. Výlet se vydařil, bylo to prima.

2019 05 27 vylet 2a3 trida

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Za 2. třídu Mgr. Hana Lacmanová, PaedDr. Hana Mrkosová

Za 3. třídu Mgr. Dagmar Smělá, Pavla Nekvindová