20. 5. 2019 - Koncert pěveckého sboru Duha pro školu i veřejnost

V pondělí 20. května jsme si mohli na hale 2. stupně vyslechnout koncert s názvem Lidová píseň napříč Evropou. Přišel nám zazpívat smíšený pěvecký sbor Duha – smíšený proto, že se k 15 členkám dřívějšího ženského sboru přidal i 1 muž, pan učitel Václav Mikulecký.

Měli jsme možnost si poslechnout lidové písně mnoha evropských národů. A abychom věděli, kam je skutečně zařadit, byla nám vždy daná země ukázána i na mapě.

Některé písně jsme si i pobrukovali se sborem společně, protože je známe z Červánku. Celý program doprovodili i naši hudebníci - na klavír Michaela Ondráčková, na flétnu Veronika Lettlová, na housle Adéla Stodolová a Tereza Vášková, na violoncello Šimon Lustyk.

Celý program se nám moc líbil a byl pro nás inspirací.

Redakce Šotka

2019 05 20 koncert duha 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.