11. 4. 2019 - Vyhodnocení soutěže časopis roku 2019

V pátek 12. dubna se některé naše redaktorky zúčastnily slavnostního vyhlášení soutěže O nejlepší školní časopis v Pardubicích, jednoduše by se dalo říci ,,Bylo nás 5“, když nepočítáme paní učitelku.

Na celý den tu pro nás byly připraveny zajímavé aktivity. Akce se konala v Domě techniky v Pardubicích. Jako první jsme si všichni poslechli o tom, jak poznat falešnou informaci, neboli fake news. S tím nás seznámila zástupkyně společnosti Fake Scape. Zezačátku nám řekla něco o této společnosti a pak jsem si zahráli hru, která spočívala v tom, že jsme měli najít falešného politika. Tato hra se nám všem moc líbila. Pak nám povídal o své práci pan Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu.

Po besedě s ním jsme se dozvěděli výsledky soutěže. Náš časopis obdržel krásné třetí místo. Odpoledne jsme se zašli podívat do budovy Českého rozhlasu, kde nás provedli a ukázali nám, kde a jak se hlásí do rádia. Také jsme si to mohli vyzkoušet. Celý program se nám všem moc líbil a všichni si to užili.

My, redaktorky, jsme také načerpaly nové náměty a inspiraci pro naši další práci v redakci.

2019 04 11 sotek casopis roku 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Další fotografie na webu soutěže.

Zuzana Roušarová, Kristýna Stejskalová