8. 4. 2019 - Bronzové pásmo na celostátní přehlídce školních pěveckých sborů

V pondělí 8. dubna se pěvecký sbor Červánek rozjel do Chrudimi, aby se zde zúčastnil přehlídky dětských pěveckých sborů. Přivítalo nás zde krásné slunečné počasí, které nás provázelo celým dnem. Tato přehlídka se koná každoročně po 2 dny v chrudimském muzeu, v pondělí vystupují sbory ze základních škol, v úterý ze škol uměleckých a škol s rozšířenou výukou HV. 

Oba dny tu zněly písně lidové, klasické, ale i populární. Úroveň zúčastněných sborů tu bývá velmi vysoká, proto jsme se pečlivě na své vystoupení připravovali. A kdo byli naši soupeři? V mladší kategorii sbory Studánka, Myšáci, Jabloňka a Bonifác, ve starší kategorii jsme si zazpívali s našimi známými – pěveckým sborem Zvonky z Chrasti. A jelikož se jedná o soupeře velice hudebně zdatné, rozhodně nás naše umístění neurazilo - Zvonky si vybojovaly stříbrné pásmo, Červánek bronzové, zlaté pásmo v naší kategorii nebylo uděleno.

Naše poděkování patří i hudebním doprovodům - sl . Michaele Ondráčkové a sl. Veronice Lettlové, dále Terezce Váškové a Adéle Stodolové, nově naši ,,filharmonii“ posílil i Šimon Lustyk, který nás skvěle doprovodil na violoncello.

2019 04 08 prehlidka sboru

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Za Červánek Tereza Netková, Tereza Volfová, Petra Kynclová