26. 3. 2019 - Koumáci na Krajském úřadě Pardubice

V úterý 26. 3. 2019 Klub koumáků zavítal na pozvání pana radního Bernáška na Krajský úřad Pardubice. Zde jsme nejprve dostali občerstvení a dáreček.
Poté jsme zhlédli film o zajímavostech v Pardubicích a pak jsme se šli podívat jako první zástupci ze základní školy do nově zrekonstruovaného zasedacího sálu zastupitelstva Pardubického kraje, který byl otevřen den před naší návštěvou.

Sedadla v nově otevřeném sále jsme si vyzkoušeli ještě dříve než samotní zastupitelé. Také nám pan radní Bernášek ukázal svou kancelář, kde pracuje.

S panem Bernáškem a panem Kissem z odboru školství jsme diskutovali o správě města, o základních školách, o radních i zastupitelstvu, dozvěděli jsme se různé informace o správě kraje a pak jsme se mohli zeptat na cokoli, co nás ještě zajímalo. Po hodinové diskuzi jsme se vydali do muzea na Zámku Pardubice, kde jsme se formou hry dozvěděli spoustu informací o osobnostech města Pardubice.

Výlet se nám všem líbil a pan Bernášek nám nabídl možnost dalšího vzdělávacího výletu.

2019 03 26 koumaci pardubice 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Jaroslav Šlégr, Dominik Rejman