29. 3. 2019 - Soutěž ve zpěvu lidových písní

Ti, co čekali v měsíci březnu na soutěž Prosečská hvězda, se nedočkali. Tato soutěž nebyla zrušena, její jubilejní 20. ročník se uskuteční v příštím roce. Letos jsme se rozhodli v souladu s celoročním projektem Návrat k tradicím zařadit soutěž ve zpěvu lidových písní.

Školní kolo této soutěže se uskutečnilo v pátek 29. března. Jsme velice rádi, že se soutěže zúčastnilo tolik zpěváčků - vystoupilo jich zde celkem 27. Všichni zazpívali 2 lidové písně, jednu s doprovodem, jednu bez doprovodu. Písně byly z Pardubicka, Chrudimska, ale i z okolí Proseče.

Vystoupení hodnotila odborná porota, jejímiž členy byly p. zástupkyně Alena Zvárová, p. učitelky hudební výchovy Hana Lacmanová, Dagmar Smělá, Jana Pavlovičová, za Spolek rodičů p. Věra Stodolová – Šoupalová, předsedkyní poroty byla p. Stanislava Sejkorová, sbormistryně přípravného oddělení chlapeckého pěveckého sboru Bonifantes a vedoucí folklórního souboru Sejkorky ze Slatiňan.Všechny děti doprovázela na klavír paní Kristýna Řebíčková a jak jinak, než skvěle - jako vždy.

Pokud se přijdete podívat na přehlídku Prosečského dřeváčku do Sokolovny, určitě nebudete litovat.

2019 03 29 drevacek skolni kolo 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.