7. 3. 2019 - Návrat k tradicím - masopust

Žáci předmětu domácnost se zapojili do celoročního projektu Návrat k tradicím. Nejdříve zhlédli dokument o tradici masopustu. Následující hodinu smažili tradiční masopustní pochoutku boží milosti a 7. 3. se společně vydali navštívit výstavu Od rozpustilého masopustu až po veselé Velikonoce, kterou připravilo Centrum Bohuslava Martinů v Poličce. Při výstavě se jim věnovala přímo autorka této výstavy etnografka Stanislava Cafourková, která žákům velmi dobře představila nejznámější zvyky období od Tří králů do Velikonoc. Během zajímavého výkladu kladla důraz na důležitost dodržování lidových tradic a zvyků pro dnešní společnost. Výstava je interaktivní, takže si žáci měli možnost vyrobit papírovou růžičku, která zdobí tradiční masopustní klobouk, který je např. součástí masky turka, nebo si na sebe obléknout nejrůznější kostýmy.

2019 03 07 masopust 8trida

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Mgr.Lenka Tomášková