22. 1. 2019 - Návštěva z Pardubického kraje v Klubu Koumáků

Klub Koumáků je pro děti, které mají zájem o to naučit se a dozvědět se více z různých oblastí (nejen z ČJ a M). Společně i samostatně řešíme různé hlavolamy, hádanky, rébusy, úkoly, hrajeme různé hry, které prověří naše slovní i logické uvažování. Zkoušíme zajímavé pokusy, které nám pomáhají pochopit, jak funguje svět kolem nás. Také je nám nabízena možnost zúčastnit se soutěží.

Nedávno jsme měli v našem klubu vzácnou návštěvu. V úterý 22. 1. k nám do Klubu Koumáků zavítali z úřadu Pardubického kraje pan radní odpovědný za školství Bohumil Bernášek, vedoucí odboru školství pan Martin Kiss, Mgr. Lenka Havelková z odboru školství - oddělení organizační a vzdělávání - a náš pan starosta Jan Macháček. S nimi společně se na nás přišli podívat také náš pan ředitel Josef Roušar a paní zástupkyně Alena Zvárová.

Když k nám přišli, tak se představili a povídali jsme si o tom, co v Klubu Koumáků děláme. Zrovna jsme probírali povodně, o kterých jsme se v hodině bavili. Dali jsme jim otázky. V jedné z otázek zaznělo, jestli se někdy v Pardubickém kraji řešila krize povodní. Pan Kiss, nám odpověděl, že v Pardubickém kraji zatím žádná velká povodeň nebyla, ale zmínil se nám o tom, že u sebe doma řešil povodeň. Také se jeden z žáků zeptal, proč klub HC Dynamo Pardubice nedostává tolik peněz, kolik potřebuje. Pan Bernášek nám vysvětlil, že klub HC Dynamo dostává dost peněz. Klub ale platí jednotlivým hráčům hodně peněz, proto mu nevyjde na další potřebné věci.

Když byli hosté na odchodu, pozvali nás všechny do Pardubic na prohlídku Krajského úřadu Pardubického kraje, jednací síně rady a zastupitelstva a vybrané expozice na zámku Pardubice.

Na výlet do Pardubic se moc těšíme!

2019 01 22 klub koumaku

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Jaroslav Šlégr a Dominik Rejman