28. 1. 2019 - Beseda s paní Göblovou

V pondělí 28. ledna se v deváté třídě uskutečnila beseda o holocaustu. Vedla ji paní Miroslava Göblová, která je lektorkou Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém.

Paní Göblová nám nejdříve vysvětlila, co si máme pod pojmem holocaust představit. Během přednášky jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o životě Židů. Zhlédli jsme film o životě českých Židů, kteří přežili hrůzné podmínky v koncentračních táborech. V dnešní době se jen těžko můžeme vžít do situace, která byla před tolika lety. Proto jsme rádi, že nám beseda tuto dobu přiblížila. 

Dnes je v těchto místech památník, který má zajistit, aby se na tyto události nezapomnělo a aby se podobná hrůza nemohla nikdy opakovat.

 2019 01 28 beseda holocaust

 Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Tereza Netková