26. 11. 2018 - Klavír a violoncello

V pondělí 26. listopadu 2018 se v místní Sokolovně konal klavírní koncert Daniela Juna, kterého na violoncello doprovázel Petr Mašlaň. Na koncert jsme se moc těšili, náš bývalý žák Daniel Jun zde vystupoval již několikrát. O druhém umělci - Petru Mašlaňovi - jsme se vám pokusili něco zjistit.
Petr Mašlaň (1987) začal hrát na violoncello v hudební škole hl. města Prahy u Mgr. J. Vychytila. Gymnázium Jana Nerudy a Akademii múzických umění v Praze absolvoval ve třídě prof. D. Veise, u kterého poté studoval na Park University v Parkville u Kansas City (Missouri, USA). Studia na AMU zakončil v roce 2014 pod vedením odb. as. M. Ericssona. Dále rozšiřoval své vzdělání v oblasti staré hudby na prestižních školách v Paříži.

Koncert v Sokolovně se konal jak pro žáky 1., tak pro žáky 2. stupně. Za hodinu trvání jsme si mohli vyposlechnout jak skladby klasické (P.I. Čajkovského, M. P. Musorgského atd.), tak skladby jazzové, a dokonce i filmové melodie.

Koncert se umělcům moc povedl a budeme rádi, když nám zahrají i příští rok.

2018 11 26 koncert jun 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Tereza Volfová, Petra Kynclová