26. 11. 2018 - Výtvarná výchova a vánoční dárky pro děti z chudých rodin

Žáci 6. třídy se zapojili do projektu Krabice od bot, který organizuje Diakonie Českobratrské církve evangelické. Cílem projektu je potěšit děti z chudých rodin a nadělit jim pěkný vánoční dárek pod stromeček.

Během třídnické hodiny se děti rozdělily do skupin, vybraly si věkovou skupinu a pohlaví obdarovaného dítěte a domluvily se, co danému dítěti nadělí. V hodinách výtvarné výchovy si vytvořily balicí papír s vánočními motivy, dárky pečlivě zabalily a opatřily štítky s věkem a pohlavím dítěte. Některé skupiny i připojily svou fotografii či přání k vánočním svátkům. Protože dárky poputují do sběrného místa ČCE v Krouně, mohou se tak na ně těšit děti z Azylového domu v Hamrech u Hlinska a ze sociálně slabých rodin z Hlinecka, Chrudimska, Poličska a Havlíčkobrodska.

2018 11 26 krabice od bot 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Mgr. Lenka Tomášková