20. 9. 2018 - Exkurze do Zoo a botanické zahrady

Dne 20. září se šestá třída doplněná o pár žáků ze sedmé a osmé třídy zúčastnila exkurze do Zoologické a Botanické zahrady v Praze. Exkurze začínala ráno v šest hodin srazem u školy a pak následovala tříhodinová cesta autobusem. V deset hodin jsme už vcházeli do botanické zahrady Fata Morgana. Podle mého to tu bylo exkluzivní. Tropický skleník Fata Morgana se nachází mimo areál venkovních expozic Botanické zahrady, na prosluněném jižním svahu trojské stráně. Moderní stavba s neobvyklým esovitým půdorysem je zapuštěna do skalnatého terénu. Přirozeně členitého povrchu skály, která tvoří zadní stěnu skleníku, je zde důmyslně využito k terasovité výsadbě rostlin. Vzniká tak pozoruhodná expoziční plocha o rozloze cca 1750 metrů čtverečních, která svým originálním řešením činí z Faty Morgany evropský unikát. Byli jsme tu asi hodinu.

Pak jsme přešli do zoologické zahrady. Tam se mi taky moc líbilo. Historie Zoo Praha sahá až do roku 1881, kdy v novinách vyšla výzva hraběte Sweerts-Sporka k zřízení zoologické zahrady v Praze, a to u příležitosti sňatku prince Rudolfa a belgické princezny Štěpánky.

Všichni jsme si to tu moc užili. Celý výlet se mi moc líbil. 

2018 09 zoo praha 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Kryštof Klíma