14. 9. 2018 28. ročník festivalu Jičín – město pohádky na téma Pohádkové čarobejlí z Krkonoš a Podkrkonoší

Tento již tradiční festival vždy prozáří Jičín barvami, pohádkovými motivy, ale jako správný festival pro celou rodinu (děti především, samozřejmě) přináší zpravidla v 2. zářiovém týdnu zábavu mnoha druhů. Na venkovních pódiích se střídají dětská vystoupení s koncerty populárních kapel, v doprovodné zóně najdete stacionáře s chráněnými dílnami, kavárnu Potmě, autorská čtení ve farní zahradě, hry, ohňostroje, výstavy, hudbu všeho druhu. Přijedete-li do Jičína v době konání festivalu, určitě Vám nehrozí, že se zde budete nudit.

Město ožije řadou pohádkových bytostí, probíhá tu jarmark, otevřou se řemeslné dílny i tvůrčí dílničky pro děti, kde si všechny činnosti můžete sami vyzkoušet a ještě si odnést domů zdařilý výrobek.

Za to více než čtvrtstoletí se festival samozřejmě proměnil – v době prvního ročníku neexistoval internet ani mobily, ale vztah dětí k pohádkám zůstává stejný i v této uspěchané době.

I my se rádi této události účastníme. V pátek 14. září se členové Červánku společně se staršími zpěváčky Prosečánku vypravili do Jičína předvést svůj koncertní program - a to hned dvakrát - na Valdštejnově náměstí a Na Rynečku. Moc nás potěšilo, kolik se na náš program přišlo podívat diváků a určitě i proto se nám naše vystoupení moc povedla. Podpořilo nás i pěkné počasí, přestože v Proseči celý den pršelo, na nás zde odpoledne vykouklo i sluníčko. Prostě celý den se nám vydařil ,,pohádkově“, tak jak by to na pohádkovém festivalu mělo být.

2018 09 14 jicin

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Adéla Stodolová, Andrea Tulachová