5. 6. 2018 - Osmá třída na výletě v Moravském krasu

Začátkem června jsme se my „OSMÁCI“ zúčastnili školního výletu, tentokrát do Moravského krasu.

V úterý ráno jsme se sešli na náměstí a pak začala naše pouť autobusy a vlaky až do Spáleného mlýna u Blanska. Po krátkém odpočinku nás vláček a potom lanovka vyvezly až na horní vyhlídku propasti Macocha. Po prohlídce seshora jsme také chtěli vidět, jak to vypadá dole. Tam pro nás byla připravena prohlídka Punkevní jeskyně. Nejvíce nadšení jsme byli z lodiček.

Překvapení nás čekalo, když jsme vyjeli ven z jeskyně. Pršelo. Ne, lilo. Čekání na konec deště bylo nekonečné, na recepci jsme přespat nechtěli, a tak jsme se statečně vydali navzdory živlům. Cestou jsme také potkali rozvodněný potok, a tak jsme i část cesty brodili. Někteří spolužáci neměli pláštěnku ani deštník, a tak kromě bot měli mokré všechno. Do kempu ve Sloupu jsme dorazili zlomeni na těle, ale ne na duchu. Všechno zachránila teplá koupel a pak vydatná večeře. Počasí se umoudřilo, a tak nám umožnilo po celý zbytek dne hrát různé sportovní hry, každý co chtěl.

Po odpočinku v chatkách nás druhý den čekala snídaně a pak prohlídka Sloupsko-šošůvských jeskyní a jeskyně Kůlna. Pak jsme již vyrazili na zpáteční cestu domů.

Výlet jsme si moc užili a těšíme se na další.

2018 06 05 vylet 8 trida 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Alice Bukáčková, 8. třída