18. 6. 2018 - Činnost kroužku v 2. pololetí

Ve druhém pololetí se náš klub a kroužek v oblasti her zaměřil především na hry logické, vědomostní, cvičení paměti a postřehové. Jako příklad uvádíme: rozšířená verze Ekopolis, šachy, různé druhy skládání puzzle a pexesa (klasické, karetní, ale i na počítači), hry s kostkami a žetony Oklahoma, Kanastový poker – není to hazard, ale velmi zajímavá hra s kanastovými kostkami), náš oblíbený Rummikub a celá řada dalších. Díky počasí jsme také na řadu aktivit chodili ven (šipky na fotografiích jsou bezpečné – jsou na suchý zip). V oblasti technické jsme hodně pracovali podle fantazie s volnými kostkami Lego, stavebnicemi Merkur, Geomag, Boffin a také jsme si vyzkoušeli práci s náročnějšími stavebnicemi Fischertechnic. 

Dne 21.března jsme se díky p.uč. Mikuleckému zúčastnili exkurze sedmých tříd do Žďáru nad Sázavou, kde jsme v prostorách kláštera navštívili Muzeum nové generace a hernu, kde jsme sami tvořili naši vlastní svatyni. Poté jsme přešli do galerie, kde byla instalována výstava „Hry a klamy“ zábavně-naučného centra IQ park Liberec s více než 70 interaktivními exponáty, hlavolamy, kvízy a hádankami. 

Co dodat na závěr? Hodnocení necháme na jiných. My se ale držíme našeho hesla: „Kdo si hraje, nezlobí.“ Přejeme všem klidný konec školního roku a krásné a pohodové prázdniny. 

2018 06 19 klub tech dovednosti 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Mgr. Pavel Stodola a kolektiv KZL a KTD