11. 6. 2018 - Autorské čtení pohádek žáků 9. třídy pro „druháky“

V souvislosti s „Týdnem čtení dětem v rámci projektu Visegrád čte dětem“ jako součásti kampaně Celé Česko čte dětem navštívili v pondělí 11. 6. 2018 žáci 9. ročníku ZŠ a MŠ Proseč 2. třídu, aby jim četli vlastnoručně napsané pohádky. Sborník těchto pohádkových příběhů přinesli s sebou, několik jich malým čtenářům přednesli a o každé pohádce si ještě stačili společně povídat.

Na závěr „Rytířům řádu čtenářského“ (titul, který žáci 2. třídy obdrželi při pasování na čtenáře na MěÚ v Proseči letos na jaře) tento sborník předali a zároveň si domluvili ještě jedno setkání, které proběhne do konce června a jehož náplní bude prohlídka ilustrací, které malé děti k pohádkám nakreslí. Malí čtenáři si také připraví četbu některé pohádky ze sborníku a autorům z 9. třídy ji přečtou.

2018 06 11 pohadky

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Odkaz na článek na webu Celé Česko čte dětem.

Mgr. Zdeněk Pecina