7. 6. 2018 - Navštívila nás spisovatelka Michaela Fišarová

Česká spisovatelka Michaela Fišarová se kromě psaní živí také herectvím. Své úspěchy však slaví také s vlastním dílem, které je zaměřeno na mladé čtenáře. Pro ty spisovatelka zpracovala téma, které se v knihách často nevídá, a přesto se bohužel dětí v mnoha případech týká. S velkou dávkou citu a porozumění Michaela Fišarová v příbězích pro mladé čtenáře vysvětluje velmi náročné a těžké téma domácího násilí. Její kniha na toto téma "Nikolina cesta" si získala nejen mnoho čtenářů, ale také mnohá ocenění, například v roce 2013 získala prestižní Zlatou stuhu. Nikolina cesta je popisem nelehkého života mladé Nikoly a jejího bratra, která musí čelit mnoha problémům a nástrahám a přitom se nikdy nevzdává. Spisovatelka tak poukazuje na velmi důležité téma, které by nemělo zůstat zapomenuto. Mezi další knihy autorky patří "Náš dvůr má tajemství", "A-Ž půjdeš do školy: Pro holky co se neztratí", nebo "A-Ž půjdeš do školy: Pro kluky co se neztratí".

I v naší škole jsme měli možnost pobesedovat s touto sympatickou paní spisovatelkou, když k nám 7. června zavítala i se svým hereckým kolegou. Pro mladší žáky proběhla beseda o knize “Náš dvůr má tajemství“, starší žáci se podrobněji seznámili s dílem “Nikolina cesta“. Obě besedy se velmi líbily, jak dětem, tak paní spisovatelce.

2018 06 07 spisovatelka

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Mgr. Jana Pavlovičová