3. 5. 2018 - Havlíčkova Borová, Přibyslav, Havlíčkův Brod

Ve čtvrtek 3. května se žáci 7. ročníku doplněni o zájemce z 8. třídy vydali na exkurzi „Po stopách K. H. Borovského“. Sešli jsme se ráno v 7:45 a v 8:00 hodin jsme vyjeli od školy. Jeli jsme necelou hodinu, než jsme dorazili do obce Havlíčkova Borová. Tam jsme absolvovali asi hodinové povídání o K. H. Borovském a o jeho rodině v jeho rodném domku. Poté jsme se vrátili k autobusu a přejeli jsme do Přibyslavi. Tam jsme navštívili Hasičské muzeum. Po jeho prohlídce jsme opět nastoupili do autobusu a přejeli k mohyle Jana Žižky, kterou jsme si prohlédli a vyfotili jsme se u ní.

Potom jsme pokračovali do Havlíčkova Brodu, kde jsme měli krátký rozchod, kdy jsme si prohlédli náměstí, případně si něco koupili. V 13:00 jsme se sešli u místního muzea a čekala nás poslední prohlídka, dům, ve kterém K. H. Borovský bydlel. I zde to bylo velice zajímavé. Poté následoval ještě cca hodinový rozchod, který jsme využili k občerstvení. A pak už nás čekala jen zpáteční cesta do Proseče.

Celá exkurze byla velmi poučná a zajímavá.

2018 05 03 borovsky

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Nina Sodomková, Lada Zindulková