26. 4. 2018 - Velký úspěch našich žáků v okresním kole Odznaku všestrannosti olympijských vítězů

Ve čtvrtek se atleti naší školy zúčastnili okresního kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, které se konalo tradičně v Hlinsku. Sestava družstva i jednotlivců se díky nemocem a zraněním měnila a nakonec se ustálila až ve čtvrtek ráno. Za slunečného, ale studeného a větrného dne se v Hlinsku střetlo 11 škol v soutěži družstev a 245 závodníků v soutěži jednotlivců.

Závodníci postupně absolvovali 5 disciplín – skoky přes švihadlo na dvě minuty, kliky na dvě minuty, trojskok, hod medicinbalem a běh na 1000 m. Protože družstva i jednotlivci soutěží průběžně na všech stanovištích současně, přehled o postavení v celkovém hodnocení není, musí se vždy počkat až poslední závodník doběhne a výkony budou zadány a vyhodnoceny. Nervozita při tomto čekání je vždy značná, zvláště, když si někteří závodníci uvědomí, že jejich výkon nebyl v dané disciplíně zrovna podle jejich představ.

Vyhlašování výsledků jednotlivců v jednotlivých věkových kategoriích nám přineslo radost – Andrej Češka, Veronika Janková, Jaromír Síla, Štěpán Hromádka a Julie Poslušná své kategorie vyhráli, Radek Pešek skončil na druhém místě a Václav Beránek a Tomáš Roušar skončili třetí. I ostatní účastníci se umístili na předních místech výsledkové listiny. Prestižní soutěž družstev je tradičně vyhlašována nakonec. Naše radost mohla propuknout naplno – skončili jsme na druhém místě, které zajišťuje automatický postup do krajského kola, které se uskuteční v květnu v Moravské Třebové.

Závodníkům patří dík za předvedené výkony a budeme věřit v dobrý výsledek v krajském kole.

2018 04 26 ovov okr

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

 Mgr. Jan Stodola