27. 3. 2018 - Beseda s fotbalistou Antonínem Panenkou

Na pozvání Ergotepu nás navštívil bývalý fotbalový reprezentant Antonín Panenka, mistr Evropy, kterého proslavila výborná kopací technika a hlavně slavná penalta ve finále ME 1976.

Beseda začala povídáním o začátku jeho kariéry. Pan Panenka vyprávěl o tom, jak byl co by žák odmítnut dvěma pražskými kluby, až se ho ujal klub Bohemians Praha, kde strávil podstatnou část své kariéry. Vyprávěl nám o svém působení v klubu, o přestupu do Rapidu Vídeň i o své reprezentační kariéře. Celé společné posezení bylo přátelské, pojaté humorným způsobem propletené osobními vzpomínkami a příběhy.

Pan Panenka nám odpovídal na otázky o moderním fotbale, o penězích, které se točí ve fotbale, o národním mužstvu.

Beseda byla zakončena autogramiádou a společným fotografováním.

2018 03 27 fotbalista 

Jiří Janecký, 8.třída