26. 3. 2018 - Pokračování programu projektu 100 let

V pondělí 26. března pokračoval program celoročního školního projektu ke 100. výročí vzniku samostatného Československa promítáním celovečerního filmu Na západní frontě klid. Tento zfilmovaný román zhlédli žáci 8. a 9. ročníku, kteří se předem seznámili s úryvkem z tohoto díla.

Jedná se o román Ericha Marii Remarqua, německého veterána první světové války. Popisuje krutou realitu války a hluboké odtržení od civilního života mladých německých vojáků vracejících se z fronty. Ačkoliv jsou stále mladí, tak je jejich mládí opouští. Ztrácí chuť do života (ztracená generace).

Remarque zdůraznil, že o životu a smrti vojáků rozhodovali velitelé pohodlně usazení daleko od přední linie.

2018 03 26 film 100

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Mgr. Zdeněk Pecina