21. 3. 2018 - Zámek, kostel, výstava IQ parku 

Ve středu 21. března se žáci 7. tříd doplněni o členy robotického kroužku vydali na exkurzi do Žďáru nad Sázavou. Naším cílem byl zámek, kde jsme měli naplánované různé aktivity. Nejdříve jsme si prohlédli prostory bývalého cisterciánského kláštera, kde je nyní Muzeum nové generace. Zde jsme se seznámili s historií kláštera, to vše zábavnou, a přesto poučnou formou. Dále jsme přešli do herny, kde jsme si rozděleni do skupin mohli vybudovat sami naši svatyni. Velice nás to bavilo a naše stavby byly skutečně vydařené.

Jako další bod následovala návštěva kostela Jana Nepomuckého, kde jsme se nejen dozvěděli o historii, ale také jsme mohli obdivovat nádhernou bohatou výzdobu. Poté jsme se přesunuli do zámecké kavárny, kde jsme posvačili jednak z domácích zásob, jednak jsme ochutnali i nabízené sladkosti a nápoje.

Hned poté jsme přešli do galerie, kde se momentálně nachází putovní výstava libereckého zábavně-naučného centra IQ park s více než 70 interaktivními exponáty, hlavolamy, kvízy a hádankami! Všechny jsou určené k vyzkoušení, k vyřešení nebo k soutěžení, takže platí heslo "dotýkat se exponátů přikázáno!", čímž jsme se samozřejmě řídili. Vyzkoušeli jsme si rychlost své reakce, prováděli kuličku složitým labyrintem, ale také jsme viděli kompletní otisk svého těla nebo si vyzkoušeli Braillovo písmo. Čas zde utíkal skutečně jako voda, ale i tak jsme si všechno báječně užili.

Po této zábavě již byl čas k odjezdu, tak jsme se odebrali na parkoviště, kde na nás už čekal pan řidič. I zpáteční cesta proběhla bez problémů, měli jsme spoustu dojmů, které jsme si ještě museli navzájem sdělit. Prostě celý den se nám báječně vydařil a máme na co vzpomínat.

2018 03 21 zdar 

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Nina Sodomková, Lada Zindulková