14. 12. 2017 - Druhé místo v okrese v ČEPS cupu

Tým žáků z naší školy ve složení Josef Halda, Radek Pešek, Karel Břeň, Jiří Fridrich, Milan Šebesta, Valerie Svobodová a Adam Janalík se již tradičně zúčastnil okresního kola florbalového turnaje pro 1. – 5. třídu. Tento turnaj je pořádaný pod záštitou České florbalové unie a zúčastnilo se ho celkem 12 škol z celého okresu. 

Náš tým hned v prvním zápase nastoupil proti celku ZŠ Smetanova Skuteč, který v loňském roce postoupil až do republikového kola. Utkání probíhalo opatrně a v rozehrávacím duchu, byla patrná velká obměna soupeřova kádru. Po vyrovnaném zápase se nakonec radovali borci z Proseče vítězstvím 3:2. V dalším utkání jsme narazili na soupeře z Horního Bradla. V tomto duelu jsme vítězství kontrolovali již od začátku, soupeře si drželi na rozdílu dvou branek a zaslouženě vyhráli 5:3. Následoval duel proti nováčkovi tohoto turnaje z Holetína, kde byly patrné získané zkušenosti našeho kádru, které byly i v tomto zápase zúročeny a odměněny naším vítězstvím 4:0. 

Další zápas byl pro nás klíčový z důvodu boje o postup do semifinále s družstvem Prosetína. Od začátku jsme diktovali tempo hry a jednoznačné vítězství 6:1 nás posunulo do semifinále. 

Posledním zápasem ve skupině bylo klání proti celku ze Slatiňan. Tento soupeř přijel velice silný a doposud také neprohrál žádný zápas, rozhodovalo se o obsazení první příčky ve skupině. Bohužel jsme v tomto utkání utrpěli první nepříjemnou porážku, a to hned 1:7. 

V semifinálovém klání jsme se setkali s prvním týmem skupiny A, což byli hráči z Hlinska, kteří neprohráli jediný zápas. Do tohoto utkání jsme vlétli jako uragán a od počátku si tvrdě šli za cílem postupu do finále. Soupeřovi jsme téměř nic nepovolili a jasně vyhráli 5:2. Z druhého semifinále postoupili naši kamarádi ze Skutče, kteří na nájezdy porazili Slatiňany. 

Finálový souboj jsme rozehráli výborně a již na začátku jsme vedli 3:0. Soupeř se, na neštěstí pro nás, nevzdal a rychle vyrovnal. Následovalo přetahování o konečný výsledek, kdy 30 vteřin před koncem utkání náš tým vedl o jednu branku. Závěr zápasu se nám bohužel nepovedl a soupeř dorovnal na 5:5. Následovaly samostatné nájezdy, kdy vyhrál šťastnější tým ze Skutče. Mrzí nás, že se nám nepodařilo tento zápas dotáhnout do vítězného konce a postoupit do Krajského kola. Nicméně i 2. místo v Chrudimském okrese je výborný výsledek a velké poděkování patří všem reprezentantům naší školy.

2017 12 14 ceps cup 2017

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Trenér Ondřej Laška