1. 12. 2017 - Planetárium Hradec Králové a muzeum Holice

 Dne 6. prosince 2017 se polovina 8. třídy, pár dětí ze 7. třídy a celá 6. třída zúčastnily zájezdu do Planetária a Muzea Dr. Emila Holuba v Holicích. Na cestu jsme se vydali asi v 8:20. Kolem 10:00 hodiny jsme dojeli do Hradce Králové. Chvíli jsme si postáli venku a čekali, než přijde paní učitelka Pešková, která nám ohlásila, že můžeme jít dovnitř. Dali jsme si věci do šatny a asi 10 minut jsme měli čas, tak jsme si prošli dolní část planetária. Po 10 minutách jsme následovali jinou školu, která tam byla s námi. Vešli jsme do sálu, kde nad námi byl obrovský strop. Sedli jsme si na sedačky a čekali jsme, než přijde pan průvodce z planetária. Asi hodinu a čtvrt jsme strávili v planetáriu a promítali nám tu, jak to vlastně ve vesmíru chodí. Poté jsme vyšli ven a čekali, než nás pán pustí do hvězdárny. Poté jsme vyšli nahoru a postavili jsme se do velkého kruhu kolem obrovského dalekohledu. Před odchodem z hvězdárny jsme si mohli v suterénu něco koupit.

Rozloučili jsme se s planetáriem a jeli do Muzea Dr. Emila Holuba. Tam jsme se nejdříve podívali na cca 10 minutový film o Dr. Emilu Holubovi. Poté jsme si vše sami prošli. Mohli jsme si zde vyzkoušet i různé testy. Poté jsme se vydali na zpáteční cestu. Výlet pro nás byl pěkný, zábavný a poučný.

2017 12 11 planetarium

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Tereza Netková