8. 12. 2017 - Pěvecký sbor Červánek zpíval na adventních trzích v Bratislavě

V pátek 8. prosince se pěvecký sbor Červánek vydal do Bratislavy, aby si zde zazpíval na adventních trzích v rámci Mezinárodního festivalu adventní a vánoční hudby.

Do Bratislavy jsme se velice těšili, proto se nám cesta zdála nekonečná. Hned po příjezdu jsme si rozdali své sborové oblečení a nástroje a vydali jsme se směrem do centra. Naše vystoupení se mělo konat na hlavním Hviezdoslavově náměstí, takže jsme byli veškerým předvánočním děním přímo obklopeni. Rychle jsme proběhli stánky a snažili se ukořistit jak něco pěkného, tak i něco dobrého. Vždyť čas nám tak rychle utíkal….

Po 16. hodině jsme již byli připraveni u pódia a strojili se do našich nových pelerín a čepic, které jsme si mohli pořídit díky firmě Bohemia Steelmont s.r.o., jež nám na ně věnovala prostředky a šikovné maminky nám je pak ušily. A jak jsme tyto nejen módní, ale hlavně hřejivé doplňky ocenili, když se nám během 45 minutového vystoupení z úst linuly nejen tóny, ale také pára! Po odchodu z pódia jsme zjistili, že navíc ještě i lije, takže jsme nové oblečení neplánovaně i pokřtili… Ještě jsme si poslechli sbory vystupující po nás a pak už honem do autobusu ohřát se a usušit.

Výlet se nám líbil, ještě jednou děkujeme Míši Ondráčkové a Verči Lettlové, že nás skvěle doprovázely na klavír a flétnu, a maminkám Petře Zindulkové, Majce Cachové, Žanetě Poslušné a Ludmile Schejbalové za to, že nám to tak slušelo.

2017 12 08 cervanek bratislava

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.

Červánek